Chinaski oslavili 30 let na hudební scéně a v rámci tohoto jubilea odehrála kapela koncerty v pražské O2 areně. Právě tady si fanoušci mohli v předstihu pořídit speciální narozeninové album „30“. To na konci března vyšlo také oficiálně na CD, LP a streamovacích platformách.
Novou desku CHINASKI nahráli v britském studiu Rockfield, kde v roce 2014 nahráli i stejnojmenné album. Opět pod vedením producenta Grega Havera tady kapela, znovu a s aktuálním zvukem, nahrála desítku zásadních písní z historie. K tomu dodala také tři novinky. První z nich, píseň „Slyším tvoje kroky“ jste mohli slyšet na sklonku loňského roku.
Oslavy 30 let vyvrcholí v červnu dvěma velkými open-air koncerty. V sobotu 7. června jako vůbec první kapela zahrají Chinaski v Hradci Králové pod „lízátky“ a o týden později v sobotu 14. června speciální narozeninovou show předvedou také moravským fanouškům v Brně na Velodromu.